Biuro Rachunkowe COMMERCIAL rachunkowość  informatyka                                   

                  Home ] Up ] Zapytanie ] O nas ] Kontakt ] Prasa ] Software ] DELL ] Usługi ]  [ Sklep ]                              

 

 

 

 

 

 

 

        

MySQL to obecnie najpopularniejsza na świecie relacyjna baza danych rozwijana i popularyzowana w ramach polityki „Open-Source” oraz posiadająca ponad 10 milionów aktywnych instalacji. O popularności może świadczyć także ilość pobrań produktu ze strony producenta, których jest obecnie ponad 70 tysięcy dziennie – co oznacza w praktyce 1 pobranie / sekundę.

Użytkownicy MySQL na świecie to m.in. takie firmy jak : Yahoo!, Google, Alcatel, GAP, Lufthansa, Suzuki, Vodafone, H&M, Ericsson, NASA, UPS, DaimlerChrysler i wielu innych. Istnieje też liczna grupa użytkowników i sympatyków w Polsce.

Model sprzedaży i użytkowania bazy MySQL różni się znacznie od standardów przyjętych przez praktycznie wszystkich innych liczących się producentów relacyjnych baz danych. W przypadku MySQL sam produkt (czyli baza danych) jest całkowicie bezpłatny, oznacza to, że każdy może go sobie pobrać ze strony www.mysql.com i dowolnie użytkować. To co jest płatne to tzw. wsparcie techniczne (Maintenance). Ponieważ w ogromnej większości firm software’owych Maintenace stanowi ok. 15-20% z tej kalkulacji widać, że posiadanie i użytkowanie bazy MySQL jest tańsze od produktów konkurencyjnych o 80-90% ! co w przypadku większych instalacji liczy się w dziesiątkach, setkach a nawet milionach dolarów. To jest właśnie przyczyna tak wielkiej popularności tej bazy danych i jej wyboru nawet przez duże międzynarodowe korporacje.


 

       Home ] Up ] Zapytanie ] O nas ] Kontakt ] [Home] [Up] [Zapytanie] [O nas] [Kontakt] [ Sklep ]         

Copyright © 2006 Biuro Rachunkowe COMMERCIAL Kraków
Last modified: lutego 24, 2010