Biuro Rachunkowe COMMERCIAL rachunkowość  informatyka                                   

                  Home ] Up ] Zapytanie ] O nas ] Kontakt ] Prasa ] Software ] DELL ] Usługi ]  [ Sklep ]                              

 

 

 

 

 

 

 

        

 

TANIE I PROFESJONALNE ODZYSKIWANIE DANYCH Z DYSKU
odzysk danych - kasowanie danych

 

Oferujemy usługi informatyczne w zakresie odzyskiwania danych:

  • profesjonalne odzyskiwanie danych z dysku,
  • odzyskiwanie danych z kart pamięci,
  • odzysk danych z płyty CD,
  • odtwarzanie danych z płyt DVD,
  • kasowanie danych,
  • odzyskiwanie odbywa się z nośników typu dyskietki FDD, ZIP, JAZZ, płyty CD, DVD, karty pamięci, pamięci flash,
  • skuteczne odzyskiwanie danych jest niezależne od systemu operacyjnego: DOS, Windows, Linux, NetWare, Unix, Linux, Mac OS,
  • odzyskiwany jest każdy rodzaj danych: dokumenty Microsoft Office, bazy danych SQL, Informix, MySQL, Exchange.


Jeśli utraciłeś dane zanim wykonasz jakiekolwiek działanie, skontaktuj się z nami! Zapewniamy bezpłatne porady, pomożemy rozwiązać Twój problem. Chętnie doradzimy co powinieneś zrobić, żeby nie pogorszyć sytuacji.

Należy pamiętać, iż możliwe jest odzyskiwanie danych z dysków praktycznie niezależnie od rodzaju uszkodzenia, systemu operacyjnego i systemu plików. Nie przeszkodzi temu usunięcie partycji, a także jeśli utrata danych została spowodowana innymi czynnikami (uszkodzenia programowe lub sprzętowe), jednakże samodzielne i nieumiejętne odzyskiwanie utraconych danych stwarza kolejne problemy - prowadzi w większości przypadków do ich bezpowrotnej utraty!


Utrata danych - rodzaje uszkodzeń
Istnieją dwa rodzaje uszkodzeń powodujące utratę danych. Są to uszkodzenia software'owe (logiczne) i hardware'owe (fizyczne).

Uszkodzenia logiczne (software'owe) polegają na naruszeniu integralności struktury logicznej danych, a nie na uszkodzeniu samych nośników. Utrata danych może być również spowodowana przez problemy z partycją i/lub wystartowaniem komputera, czy też uszkodzeniem lub brakiem struktur systemu plików. Do logicznych zaliczamy błąd użytkownika (np. sformatowanie dysku, skasowanie pliku, usunięcie plików, katalogu), błąd oprogramowania (zamazanie dysku, utrata tablicy partycji dysku) albo celowe działanie oprogramowania typu wirusy czy robaki komputerowe.

Dużo cięższymi, od uszkodzeń logicznych, przypadkami utraty danych są uszkodzenia mechaniczne nośników. Do najczęstszych uszkodzeń fizycznych można zaliczyć: zużycie nośnika na skutek długotrwałej pracy - uszkodzenie powierzchni talerzy, głowic odczytująco-zapisujących lub silnika napędzającego talerze dysku, przepięcie z sieci energetycznej lub awaria zasilacza, upadek nośnika - poważne uszkodzenia powierzchni talerzy i ruchomych elementów mechanizmu dysku, przegrzanie nośnika. Odzyskiwanie danych z dysku w tych przypadkach wymaga zastosowania najnowszych technologii oraz laboratoryjnych warunków pracy specjalistów data recovery.

Odzyskiwanie danych przeprowadzamy samodzielnie, w najtrudniejszych przypadkach jako autoryzowany partner firmy Ontrack korzystamy z najbardziej zaawansowanych technologii tej firmy - lidera na polskim i światowym rynku branży odzyskiwania danych. Wiedza najlepszych specjalistów oraz najbardziej zaawansowany technicznie sprzęt, pozwala na najlepszą pomoc w przypadku utraty danych bez względu na rodzaj nośnika, używany system operacyjny i sposób w jaki dane zostały stracone. Jednocześnie korzystając z upustów przeznaczonych tylko dla stałych partnerów jesteśmy w stanie zaoferować bardzo korzystną ofertę cenową na odzysk danych.

Pamiętajmy, że praktycznie jedyną 100% metodą odzyskania danych jest ich odtworzenia z backupu - regularna archiwizacja danych i weryfikacja jej poprawności jest jedną z podstawowych czynności zapewniających bezpieczeństwo Państwa danych.KASOWANIE DANYCH

Oferujemy również usuwanie danych - usługę trwałego i bezpowrotnego zniszczenia danych. Usuwanie danych to proces polegający na takim oddziaływaniu na dane zapisane na nośniku informacji, które powoduje brak możliwości ich odtworzenia.

Istnieją dwa sposoby usuwania danych:

Metoda programowa usuwania danych polega na zastosowaniu aplikacji specjalnie zaprojektowanej do usuwania danych. Jedną z aplikacji tego typu jest DataEraser. Warunkiem poprawnego działania programów do usuwania danych jest sprawność nośnika. Działanie programów do usuwania danych polega na nadpisaniu danych przeznaczonych do usunięcia. Wskutek nadpisania informacji są one usuwane trwale z nośnika. Ich odczytanie nie jest możliwe nawet w specjalistycznych laboratoriach odzyskiwania danych.

Metoda sprzętowa w przeciwieństwie do software'owej gwarantuje usunięcie danych z nośników, które są uszkodzone fizycznie (uszkodzenie głowic, zewnętrznej lub wewnętrznej elektroniki dysku lub jego napędu). Kasowanie danych odbywa się poprzez działanie silnym polem magnetycznym bezpośrednio na powierzchnię nośnika, na której zapisane są dane.

       Home ] Up ] Zapytanie ] O nas ] Kontakt ] [Home] [Up] [Zapytanie] [O nas] [Kontakt] [ Sklep ]         

Copyright © 2006 Biuro Rachunkowe COMMERCIAL Kraków
Last modified: lutego 24, 2010